מזכרות לעובדים

מזכרות לעובדים

כל מקום עבודה שמכבד את עצמו, ובו קיימים עובדים רבים. יעניק מזכרות ומתנות לעובדים שבמקום בחגים במשך השנה. קיימים שני חגים שנחשבים לחגים העיקריים בשנה מבחינת התחום של מזכרות לעובדים, והם ראש השנה וחג הפסח. בדרך כלל מקומות עבודה, משרדים גדולים וחברות מעניקים מתנות לעובדים שלהם בחגים אלו. לפעמים קיימת חלוקה במתנות, בראש השנה מקבלים מתנה צנועה ובפסח מקבלים מתנה יותר מכובדת ו/או להפך. 

 
מזכרות לעובדים הן חלק חשוב מבחינת העובדים. עובדים המקבלים מתנות, מרגישים מוערכים יותר במקום עבודתם, בדרך כלל מזכרות ומתנות מעוררות תחושות חמימות בקרב אנשים המקבלים אותם, במיוחד כשמדובר במקום עבודה. תמיד נרגיש טוב מקבלת מתנה מהבוסים או המנהלים שלנו בעבודה, אם בחג או כל מאורע אחר. מזכרות לעובדים יכולות להינתן בכל מיני צורות ודרכים, אם בסלסלה עם כל מיני דברים, אם במתן תלושים לשימוש אישי, תלושי קנייה המהווים סכום כסף מסוים שניתן לקנות בהם בחנויות מסוימות. יש מקומות הנותנים תוספת של סכום מסוים בשכר וזה בעצם סוג של מתנות לעובדים. 
 
מעבר לטיולים השנתיים, וערבי הגיבוש במקומות העבודה קיים עניין נוסף של מזכרות לעובדים. תחום מזכרות לעובדים איננו חובה במקומות עבודה והוא לא נכלל בחוק. אך אף מקום עבודה לא יירצה למנוע מעובדיו ליהנות פעם או פעמיים בשנה מההרגשה הנעימה שקיימת בקבלת מתנה ממקום העבודה. מזכרות ומתנות לעובדים עוזרות לדרבן אותם יותר, מעלות בהם את הרצון לעבוד, ובפרט במקום העבודה הספציפי בו הם נמצאים. בדרך כלל מתנות לעובדים ניתנות לכולם באופן שווה, מלבד מקרים בהם נכנסו למקום העבודה עובדים חדשים, ולכן המתנות שיינתנו להם יהיו שונות במקצת משל השאר אם בכלל. בהמון מקומות עבודה קיים ועד עובדים, האחראי על המזכרות הניתנות לעובדים. ועד העובדים חושב מה העובדים יירצו לקבל, ונותן להם בצורה קולקטיבית ושווה.